Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315872 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Eco Kurniawan: "Piękno to bolesna rana"

24-10-2017

Piękno według Eco Kurniawana - spotkanie DKK

 

Tym razem 18 października przedmiotem dyskusji była powieść "Piękno to bolesna rana". Jest to saga rodzinna przepełniona wierzeniami, klątwami, magią, erotyzmem i ludowym folklorem. Jest to przede wszystkim opowieść o krwawej historii Indonezji, czwartego co do wielkości populacji państwa świata a wszystko to przeplecione fragmentami iście baśniowymi. Wkraczamy w życie pięknej prostytutki Dewi Ayu i jej czterech córek. Główna bohaterka umiera na własne życzenie, bo nie chce oglądać swojej nowo narodzonej córki, którą uważa za piękną a w rzeczywistości jest najbrzydszą istotą pod słońcem. Po 20 latach wstaje z grobu, by zobaczyć, co stało się z niemowlęciem. Klubowiczów zachwyciła magiczna historia pełna mitów i magii, o kobietach, pięknie i związanym z nim szczęściem, ale i przekleństwem. Autor ukazał wiele przemocy i wyjątkowo brutalnych politycznych rebelii. Sceny gwałtów, morderstw, czy wręcz zoofilii mogą nami wstrząsnąć ale czytanie powoduje zaangażowanie wszystkich zmysłów i uczuć. W świecie Kurniawana nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych książek, o których pamiętać będziemy bardzo, bardzo długo. Spotkanie wzbogacone zostało opowieściami pani Marty Kuczek, która zrelacjonowała nam swoje wrażenia z podróży po Indonezji. Na fotografiach podziwialiśmy piękno przyrody, oraz egzotyczne zabytki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: