Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337228 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

Ziemowit Szczerek: "Tatuaż z Tryzubem"

25-09-2017

Żółto-niebieski świat Ukrainy - spotkanie DKK 20 września 2017 r.

 

Ukraina to państwo, w którym nieustannie toczą ze sobą bój dwa światy – biedy wschód oraz ten „lepszy”: bogaty i nowoczesny zachód. Ukraina to kraj przedziwny, który nosi wiele śladów wspólnej historii naszych narodów. I, chociaż jest tak blisko Polski, trudno oprzeć się wrażeniu, że to inny świat A jak Ukrainę przedstawia Ziemowit Szczerek w Tatuażu z Tryzubem? „Ukraina nie była państwem, o które walczono. Ukraina była produktem geopolitycznych okoliczności i – po prostu – wydarzyła się. Tworzono ją i tworzy się nadal, pracując już na żywym, niepodległym ciele. To nie ukraiński naród stworzył Ukrainę. To bardziej Ukraina tworzy ukraiński naród” – to główna teza Szczerka. Jest to ciekawa relacja, opisująca poszukiwania przez autora odpowiedzi na pytanie o tożsamość Ukraińców. Ziemowit przedstawia w swoim reportażu Ukrainę, która nic nie znaczy nawet dla własnych obywateli, kraj przeżarty korupcją i bylejakością. Jednocześnie przybliża nam mentalność naszych sąsiadów, wiele rozjaśnia, zwłaszcza jeśli chodzi o Donbas i o Krym. Autor stara się raczej obserwować i opisywać niż epatować czytelnika swoimi własnymi poglądami i przemyśleniami. Z tą konwencją świetnie współgra styl i język. Prosty, dobitny, niestroniący od wulgaryzmów.

Dyskusję członków DKK wzbogacił pokaz filmowy z zwiedzania willi Janukowycza , która stała się symbolem zepsucia i skorumpowania ukraińskiej głowy państwa. Każdy może przekroczyć bramę ulokowanej nieopodal Kijowa Meżyhirii i zobaczyć, jak wyglądało życie oligarchy. Trzeba przyznać, że Janukowyczowi nie brakowało rozmachu, choć ostentacyjny przepych nie wszystkim się podoba.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: