Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343598 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Leżajsku

"Nietypowa baba jestem"

19-01-2017

Zanim przeszliśmy do meritum spotkania czyli dyskusji o „odważnej rozmowie z córką „ w radosny nastrój wprowadziły nas projekcje kabaretu Dudek „ Sprawa do załatwienia „ oraz „Rozstanie ‘ oczywiście w obsadzie Anny Seniuk. To były kabarety. Był w nich dowcip i głębsza myśl i jakie wykonanie.

 

Kobietę, która podbiła serca Polaków niezapomnianymi rolami m.in. w „Czterdziestolatku” i „Konopielce” przybliżyły nam również fragmenty Talk Show Kuby Wojewódzkiego gdzie zjawiła się także jej córka, Magdalena. Aktorka teatralna i filmowa znakomicie ripostowała zaczepki prowadzącego.

Nietypowa baba jestem” to biografia znakomitej aktorki napisana przez jej córkę Magdalenę Małęcką-Wippich. Dzięki relacji matki i córki poznajemy różne oblicza Anny Seniuk: matki , kobiety, żony i wspaniałej utalentowanej aktorki. Dzięki tej lekturze wiemy już, że samotność to nie jest przekleństwo, ale dar który mogą właściwie wykorzystać jedynie ludzie wielcy i mądrzy. Tylko człowiek silny i mądry potrafi być sam i jednocześnie nie być samotny. Bohaterka jest osobą skromną, pełną pokory wobec życia, o którym, jak twierdzi, rządzi niezmiennie przypadek. Cechuje ją wrażliwość i delikatność, choć nie brak jej poczucia humoru i energii. Anna Seniuk okazuje się niełatwym rozmówcą, nawet w dialogu z córką, nie odkrywa wszystkich kart, pozostawia jakąś niewypowiedzianą tajemnicę. W niektórych wywiadach bohater próbuje siebie kreować, w tym przypadku odczuwa się prawdziwą szczerość, brak tuszowania czy koloryzowania własnej osoby. Z rozmów, podzielonych tematycznie, wyłania się skromna, inteligentna, pełna życia kobieta, dla której teatr stał się wyzwoleniem, spełnieniem. To właśnie teatr był i jest jej przygodą życia, zmienił nieśmiałą dziewczynkę, surowo wychowywaną przez matkę, w kobietę niezależną, prawdziwą artystkę.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: