Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
20251685 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

System informacji prawnej Legalis

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Łańcucie

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas - Łoniewską

22-05-2017

W środowe popołudnie 17 maja 2017 r. wierne czytelniczki twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej miały możliwość osobiście spotkać się z pisarką.

 

Pani Agnieszka opowiedziała nam o początkach swojej twórczości – zdradziła, że pierwszą książkę napisała już w wieku 10 lat. Początkowo autorka pisywała tylko do szuflady, potem za namową przyjaciółki zaczęła umieszczać teksty w internecie. Tak na poważnie zajęła się profesjonalnie pisarstwem 7 lat temu, kiedy odeszła z korporacji i skupiła się wyłącznie na pisaniu. Jej powieści to literatura głównie dla kobiet, ale nie tylko, bo są też męzczyźni, którzy sięgają po niektóre egzemplaże. Piętno Midasa – to książka, którą chętnie by widziała na dużym ekranie a w roli tytułowego Midasa oczywiście tylko Marcin Dorociński. No cóż chyba nikogo nie dziwi taki wybór. Podczas pisania książki cały czas jest z jej bohaterami, żyje ich życiem, skrupulatnie przy tym analizuje środowisko, w którym rozgrywa się akcja. Wszystko jest tu przemyślane od początku do końca. Wszystkie pomysły na poszczególne sceny Pani Agnieszka zapisuje na maleńkich karteczkach, które zapełniają przestrzeń monitora – taki tam mały bałagan. No cóż w końcu dusza artystyczna, więc domownicy przymykają oko. Zupy czasem też w domu nie ma, ale można przecież zjeść kanapki lub posilić się na mieście – w końcu mama to taki „wolny ptak”. Pani Agnieszka jest osobą niezwykle komunikatywną, ciepłą i serdeczną. Chętnie udzielała odpowiedzi na pytania czytelniczek, podpisywała zakupione lup przyniesione książki i pozowała do zdjęć. Myślę, że miłym zaskoczeniem dla Pani Agnieszki było to, iż jej koleżanka, Jola Mach poprowadziła to spotkanie wspólnie ze mną. Jola jest autorką kilku tomików wierszy a jeden z nich został umieszczony w książce Pani Agnieszki „W szpilkach od Manolo”. Panie znały się dotychczas tylko z rozmów telefonicznych i witrualnie. Na zakończenie spotkania Jola zadedykowała Pani Agnieszczce wiersz specjalnie napisany na tą okazję.

Dziękujemy Pani Agnieszce Lingas - Łoniewskiej za mile spędzony czas w naszej bibliotece, a czytelnikom za przybycie i czynne uczestnictwo w spotkaniu.

Dziękujemy również klubowiczkom z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych z Rzeszowa z moderatorką Krystyną Maczugą-Długosz za uczestnictwo w spotkaniu. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Beata Lęcznar

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: