Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19656383 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Łańcucie

Paul Kalanithi: „Jeszcze jeden oddech"

20-11-2017

17 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie. Tematem dyskusji była książka Paula Kalanithi „Jeszcze jeden oddech”.

 

Jest to niezwykle wzruszająca opowieść amerykańskiego neurochirurga, który w wieku 36 lat dowiaduje się, że jest chory. Diagnoza brzmi jak wyrok – IV stadium raka płuc. Paul jest jednak silnym mężczyzną i nie poddaje się łatwo chorobie. Walczy każdego dnia o szansę na dłuższe życie i bycie ze swoimi pacjentami. Po pierwszym etapie leczenia wraca do pracy i znowu operuje. Bo kto, jak nie on najlepiej teraz rozumie swoich pacjentów. Jest teraz po tej samej stronie. Ktoś, kto nie doświadczył bólu, nie ma pojęcia jak czują się chorzy – współczucie, że boli to o wiele za mało. Paul wszystkiego tego doświadczył i doskonale rozumiał o czym mówi do ludzi chorych na nowotwór. Nie odwraca się od śmierci, wręcz przeciwnie oswaja się z nią i świadomie planuje resztę swoich dni, by móc odejść spełnionym i szczęśliwym. Naszym zdaniem tematyka tej książki nie jest łatwa, wręcz chwilami ta historia przeraża czytelnika. Jednak podziwiamy upór i odwagę głównego bohatera.

 

Beata Lęcznar

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: