Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18305338 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kolbuszowej

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

30-09-2017

W dniu 28 września 2017 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej gościła najchętniej czytanego polskiego autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke, laureata licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

 

W spotkaniu wzięli udział najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami oraz uczniowie i klubowicze DKK w Kolbuszowej, którym towarzyszyli opiekunowie. Pisarz, opowiadał o swojej pracy i napisanych książkach. Razem z czytelnikami „rozgryzał" znaczenie niektórych związków frazeologicznych i zachęcał wszystkich do przeczytania jego książek: „Co to znaczy" i „Co to znaczy ... po raz drugi". Blisko 60 uczestników wysłuchało autorskiego wystąpienia pisarza o pasji do pisania i inspiracjach, których dostarczają mu najmłodsi czytelnicy, a w szczególności jego syn – Kacper. Podczas spotkania pan Grzegorz Kasdepke czytał fragmenty swoich książek. Nasz gość przedstawił czytelnikom początek książki pt. „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i burzliwą dyskusję. Dziecięca wyobraźnia nie miała granic i pomysły były najróżniejsze. Pisarz mógł dowiedzieć się, że dzieci biorą się z kapusty, z supermarketu, znikąd, ze statku kosmicznego czy z ptasiego jajka. Podał także przykłady z innych swoich spotkań, gdzie dzieci zapewniały go, że przyszły na świat z choćby z „chmury dzieciowej” czy „kinder niespodzianki”. Jednym z punktów spotkania była „konferencja prasowa”, czyli zadawanie pisarzowi pytań przez dzieci. A chciały się dowiedzieć m.in. gdzie pisarz znajduje natchnienie, kiedy napisał pierwszą książkę, jak wygląda dzień pisarza, jaki jest jego ulubiony film a także jaki nosi rozmiar buta. Po spotkaniu był czas na zakup książek oraz pamiątkowe wpisy i autografy od autora. Kolejka oczekujących była bardzo duża.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: