Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333169 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Kolbuszowej

Spotkanie z Krystyną Mirek

27-09-2017

21 września, mimo niesprzyjającej pogody nasi czytelnicy spędzili w bardzo przyjemny sposób.

 

MiPBP w Kolbuszowej gościła na spotkaniu autorskim Krystynę Mirek, autorkę 17 powieści obyczajowych dla kobiet. Są to książki, które w bardzo krótkim czasie osiągnęły miano bestselerów. „Podarunek”, „Droga do marzeń”, „Polowanie na motyle”, Saga „Jabłoniowy sad”, „Większy kawałek nieba”, „Słodkie życie” i wiele innych, były i są cały czas chętnie wypożyczane przez nasze czytelniczki. Nie zdarza się, żeby czekały na czytelnika na półce w bibliotece, zazwyczaj znajdują się w długiej kolejce rezerwacji. Pani Krystyna jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszka pod Krakowem. Z zawodu jest nauczycielem polonistą. Jak sama powiedziała, po małym rozrachunku życiowym, przed czterdziestymi urodzinami, stwierdziła, że nadszedł czas na realizację swoich marzeń, które z racji pełnienia wielu obowiązków ciągle odkładała na później. W 2011 r. wysłała swoją pierwszą powieść „Podróż do Kopenhagi” do wydawcy i tak się rozpoczęła jej wielka przygoda pisarki. O sobie i swojej twórczości pisarka opowiadała udzielając odpowiedzi na zadawane jej pytania. Pomysły na książki czerpie z życia, mówi, że same do niej płyną. Widzi je w swojej wyobraźni. Stara się tak pisać, żeby książka była atrakcyjna, a zarazem wartościowa dla czytelnika poprzez zawarte w niej życiowe przesłanie. Inspiracją mogą być zwykłe gesty, słowa, rozmowy zasłyszane wokół niej. Pomysły te stara się przefiltrować przez bagaż swoich życiowych doświadczeń, przez zdobytą wiedzę i wrażliwość, dopiero wtedy książka będzie mogła być bliska czytelnikowi. Bardzo ważne są jak podkreśla autorka emocje, które książka rodzi w czytelniku. Pisarka prowadzi swojego bloga, ma profil autorski na Facebooku, odwiedza biblioteki na spotkaniach autorskich i dużo pisze. Jest osoba ciepłą i otwartą stąd też ma tak wiele swoich wielbicielek.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: