Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315748 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

Anna Karpińska: „Rozważna czy romantyczna”

28-11-2017

Dążenie do szczęścia

 

21 listopada w Dyskusyjnym Klubie Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Anny Karpińskiej - „Rozważna czy romantyczna”. Natalia jest redaktorką w wydawnictwie i w szczęśliwym wydawałoby się związku z Andrzejem. Kiedy nagle sypie się jej długoletni związek i traci pracę, okazuje się że jest w ciąży. Dla dobra dziecka stara się odbudować swoje relacje z Andrzejem, ale czy można wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że książkę dobrze się czyta, ale czegoś jej brak.

Postacie są mało wyraziste – uważa pani Halina – wręcz płytkie.Zaczyna się jak dobra sensacja, ale potem to już komedia romantyczna jakich setki. Szybko się czyta i jeszcze szybciej zapomina - dodała.

Pani Grażyna stwierdziła, że w książce można znaleźć spojrzenie na życie młodych ludzi: związki partnerskie, niechęć do jakichkolwiek obowiązków czy zakładania rodziny. Takim przykładem jest Andrzej – wieczny Piotruś Pan – dodała pani Ela – a życie przecież powinno zaskakiwać swoimi blaskami i cieniami, zadziwiać wyborami, bo wtedy jest prawdziwe.

Pani Helenie bardzo nie podobała się Natalia – To płytka i egoistyczna istota, której wydaje się że wszystko wie najlepiej, wykorzystuje rodzinę i przyjaciół. Dopiero narodziny dziecka trochę ją zmieniły. Dobrze chociaż, że na rodzinie i przyjaciołach można polegać – podsumowały z humorem Klubowiczki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: