Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315842 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jaśle

Sophie Hannah: „Zamknięta trumna”

19-10-2017

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej poświęciliśmy Herkulesowi Poirot, który powrócił w książce Sophie Hannah - „Zamknięta trumna”.

 

Wicehrabina Athelinda Playford planuje wydać w swojej rezydencji przyjęcie. Tuż przed przyjęciem wzywa swego prawnika, by dokonać pilnej zmiany w testamencie. Jeszcze tego samego dnia zamierza ogłosić decyzję. Postanowiła zostawić dzieci bez grosza, a majątek przekazać swojemu sekretarzowi, któremu zostało tylko kilka tygodni życia. Wśród gości znaleźli się między innymi detektyw Herkules Poirot oraz inspektor Edward Catchpool ze Scotland Yardu. Nie wiedzą, czemu zawdzięczają zaproszenie, do czasu, aż Poirot odkrywa, że wicehrabina Playford spodziewa się ataku mordercy. Pani Halina uważa, że cała intryga jest przekombinowana i trochę toporna. Brakowało mi mistrzowskiej dedukcji Poirota, który wprawdzie spinał akcję, ale czasami wyskakiwał jak królik z kapelusza – powiedziała. Rozlazła fabuła, słabe naśladownictwo Agathy Christie, daleko jej do pierwowzoru – zauważyła pani Helena. Mimo to czytałam ją z przyjemnością. Natomiast pani Ela zwróciła uwagę na postrzeganie kłamstwa przez wicehrabinę, która mówiła, że Joseph jej nie okłamał „tylko zmienił oblicze prawdy”. Naiwność czy głupota – zastanawiała się. Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że bardzo trudno jest kontynuować czyjeś dzieło, prowadzić znane postaci i mimo, że autorce nie do końca się to udało podziwiają ją za to.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: