Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18905473 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Alice Hoffman: „Gołębiarki”

05-10-2017

W dniu 28 września w Sali Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tematem spotkania była książka Alice Hoffman pt.„Gołębiarki”.

 

Powieść jest z gatunku literatury faktu, oparta na wydarzeniach historycznych. Kanwą fabuły, stały się wydarzenia z lat 70-tych naszej ery, podczas oblężenia twierdzy Masady, w której schronienie znalazło ok. 900 Żydów uciekających przed atakiem Rzymian. Autorka przedstawia historię czterech kobiet: Jael, Riwki, Azizy i Sziry, których losy splatają się podczas pracy w gołębniku. Każda z tych kobiet jest inna i skrywa inną historię, jednak łączy je jedna siła, pozornie słabej płci do trudnej walki o życie i szczęście swoje oraz swoich najbliższych. Książka bardzo emocjonująca, skłaniająca do refleksji, godna polecenia.

 

Moderator: Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: