Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18905118 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Angelika Kuźniak: „Papusza”

28-04-2017

We wtorek 25 kwietnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tematem spotkania był reportaż Angeliki Kuźniak pt. „Papusza”.

 

Papusza” to znakomita powieść reporterska o życiu cygańskiej poetki Bronisławy Wajs, którą Cyganie z powodu jej urody nazwali Papuszą, czyli Lalką. Popularność poetki, okazała się niestety, również jej przekleństwem. Cyganie posądzili Papuszę o zdradę ich kodeksu. Wiersze Papuszy i jej znajomość z Jerzym Ficowskim, ukazały nowe oblicze życia Cyganów, którzy odrzucili możliwość poznania motywów, dla których Papusza zrobiła w ich odczuciu niewyobrażalnie coś złego. Książka bardzo ciekawa,budząca emocje . Wszystkim Klubowiczkom przypadła do gustu, godna polecenia.

 

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: