Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18905394 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

Ignacy Karpowicz: "Ości"

07-03-2017

W dniu 28 lutego w sali Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

 

Podczas spotkania omawiano książkę Ignacego Karpowicza pt.”Ości". Ignacy Karpowicz jest laureatem Paszportu Polityki i kilkukrotnym finalistą Nagrody Nike. Powieść „Ości”była finalistką Nagrody Literackiej Nike 2014 oraz otrzymała nagrodę w plebiscycie czytelników. „Ości” to powieść o miłości, wzajemnych toksycznych relacjach rodzinnych i międzyludzkich we współczesnej polskiej rzeczywistości. Karpowicz nie unika trudnych tematów, o których niewielu wypowiada się tak stanowczo. Krytyka Kościoła Katolickiego, rasizm, homoseksualizm, eutanazja to tematy, o których autor pisze bardzo dosadnie. Książka budzi emocje, jest klasycznym przykładem polskiej prozy liberalnej.

 

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: