Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18905766 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Jarosławiu

"Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu"

27-01-2017

Pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych odbyło się 24 stycznia w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu. Tematem spotkania była książka Tilar J. Mazzeo pt. „Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu”.

 

Hotel Ritz – ikona Paryża, pełen luksusów i przepychu, był miejscem wielu ważnych wydarzeń historycznych Francji w XIX wieku. Książka przedstawia sylwetki znanych osób, goszczących w Ritzu w stolicy Francji. Kolaboracje z Niemcami, zdrady, intrygi szpiegowskie, kulisy zamachu na Hitlera, to losy autentycznych gości hotelu podczas wojny i okupacji Paryża. Gośćmi hotelu byli znani arystokraci, paryska elita, artyści zagraniczni, politycy oraz niemieccy okupanci. W hotelu Ritz gościli m. in: Ernest Hemingway, Irwin Shaw, Coco Chanel, Marlena Dietrich i Ingrid Bergman. Książka fascynująca, oparta na faktach. Bardzo przypadła do gustu Klubowiczkom, godna polecenia!

 

Moderator DKK Barbara Reń

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: