Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19957545 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

System informacji prawnej Legalis

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Iwierzycach

Spotkanie z Joanną Olech

12-06-2017

Dnia 6 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Iwierzycach gościła Panią Joannę Olech - pochodzącą z Warszawy autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci i młodzieży.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Olchowej i Wiercanach, uczniowie Gimnazjum w Iwierzycach a także rodzice. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem autorki przez Panią Dyrektor Biblioteki- Lucynę Majkę, a także Annę Franczyk członkinię Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, uczennicę Gimnazjum w Iwierzycach, która po wyrecytowaniu wierszyka wręczyła własnoręcznie wykonany bukiet-jak się okazało- ulubionych kwiatów Pani Joanny. Gest ten niezwykle ucieszył Autorkę. Następnie uczniowie ze szkoły w Wiercanach odegrali przygotowaną przez siebie scenkę, w której wcielali się w bohaterów książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków, znajdującą się w kanonie lektur dla szkół podstawowych, uwielbianą przez młodych czytelników, co udowodnili uczniowie z Olchowej prezentując własnoręczne prace i ilustracje wykonane na podstawie tej właśnie książki. Autorka przygotowała dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych historii jak również konkursów, w których uczniowie aktywnie i ochoczo brali udział. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zobaczyć na żywo jak Pani Joanna wykonuje ilustracje. Na zakończenie spotkania autorka udzielała odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania, po czym można było ustawić się w bardzo długiej kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie to było niezwykle wartościowe dla uczniów, ponieważ mieli okazję zobaczyć się z autorką uwielbianych przez nich książek, laureatką wielu prestiżowych nagród, min. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, członkinią zarządu Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY) oraz współtwórczynią podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów. Autorka uświadomiła zebranym, że pisarzem można zostać w każdym wieku, niezależnie od wykonywanej profesji. Po kilku godzinach spędzonych razem ciężko było się rozstać. Uczestnicy obdarzeni przez Panią Joannę Olech niezwykłą życzliwością i ogromną porcją uśmiechu zostali zachęceni do działania i być może napisania w przyszłości niejednej powieści. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Instytutu Książki inicjatora Dyskusyjnych Klubów Książki, którego koordynatorem wojewódzkim jest Pani Małgorzata Augustyn instruktor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

 

Aleksandra Popielarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: