Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19953777 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

System informacji prawnej Legalis

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Iwierzycach

Małgorzata Musirowicz: "Kwiat kalafiora"

28-03-2017

W dniu 28 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży. Omawialiśmy książkę Małgorzaty Musierowicz pt. „Kwiat kalafiora”.

 

Książka bardzo nam się podobała. Autorka przenosi czytelnika w lata siedemdziesiąte, poznajemy rodzinę Borejko i ich codzienne życie. Czytając „Kwiat kalafiora” uwidaczniają się takie cechy bohaterów jak miłość i przyjaźń. Podobało nam się również to, że książka napisana jest prostym językiem. Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 11 marca i tym razem omawialiśmy książkę Pawła Beręsewicza pt. „Wszystkie lajki Marczuka”. Książka napisana w dwutorowej narracji : przeplatanka teraźniejszości i przeszłości. Przypadła do gustu młodzieży i bardzo chętnie podjęto dyskusję. Młodzież wykazała się dużą wiedzą odnośnie czasów II Wojny Światowej. Poznajemy tytułowego bohatera Marczuka, który jako kilkunastoletni chłopiec pomaga w ucieczce rodzinie żydowskiej. Robi to prawdopodobnie z potrzeby niesienia pomocy innym. W kolejnych rozdziałach autor przenosi nas do gimnazjum, poznajemy uczniów biorących udział w szkolnym projekcje. Autor porusza wiele tematów m.in. wzajemnej rywalizacji, lojalności, uczciwości. Książkę czyta się jednym tchem i na pewno można ją polecić nie tylko młodzieży ale i dorosłemu czytelnikowi.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: