Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336597 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Grzegorz Kasepke: „45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać"

22-11-2017

15 listopada b.r. spotkaliśmy się z klubowiczami DKK w Hermanowej aby porozmawiać o książce Grzegorza Kasdepke pt. "45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać".

 

Autor tłumaczy 45 niejednoznacznych wyrażeń używając do tego tyle samo różnych gatunków literackich takich jak np.; horror, komedia czy nota biograficzna, ale nie waha się też użyć telegramu, anonsu towarzyskiego czy przepisu. Ten pomysł czyni omawianą przez nas książkę niebywale oryginalną, zabawną i zaskakująca. W czasie dyskusji nasunęło się nam pytanie czy pisarzowi bardziej chodziło o treść a może ważniejsza dla niego była forma? Czy chodzi o wyjaśnienie słów i pojęć, a może o zapoznanie czytelników z blurbem, lepiejem, groteską itp.? Podczas spotkania dzieci czytały ulubione fragmenty z podziałem na role i dyskutowały, które formy literackie tutaj użyte są im znane, a o których słyszą pierwszy raz. Pupilem spotkania został pies o imieniu Dylemat, zmagający się z dylematem, do której nogi Pana ma podbiec. Na koniec przeprowadziliśmy sąd literacki nad Grzegorzem Kasdepke. Klubowicze wcielili się w rolę oskarżonego, prokuratora, adwokata, w ławie sędziowskiej zasiadł Wysoki Sąd ,a w czasie rozprawy powołano świadków. Prokuratura wysunęła zarzuty; braku ciągłej fabuły w książce. Obrońca zażarcie bronił swojego klienta, lecz mimo to zapadł wyrok skazujący autora na prace społeczne polegające na czytaniu książek dzieciom w bibliotekach w całej Polsce.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: