Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336731 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Anna Czerwińska - Rydel: " Słońcem na papierze"

10-10-2017

Dnia 04.10 2017 miało miejsce kolejne spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tym razem skupiliśmy się na omówieniu książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. Słońcem na papierze.

 

Jest to adresowana do młodego czytelnika biografia Kornela Makuszyńskiego. Pozycja w ciepły sposób opowiada losy wielkiego pisarza, ale mówi też o wielkości jego serca. Bardzo wzruszyła wszystkich opowieść o nartach dla biednych góralskich dzieci i to ile dobrego z tego podarunku wynikło. Zanim jednak Makuszyński został sławnym w całej Polsce pisarzem, był przecież zwykłym dzieckiem i to nie do końca grzecznym. Wszyscy zaśmiewali się z historii edukacji małego Kornela i jego przymusowych zmianach szkół. Dowiedzieliśmy się nawet, że przez jakiś czas uczęszczał do Gimnazjum w Przemyślu , choć i tam nie za długo pozostał. Dzieci podczas spotkania solidaryzowały się z Panem Makuszyńskim w niechęci do matematyki, a nieszczęsny wiersz o księdzu, który zakazał uczniom chodzenia na ślizgawkę stał się hitem wśród uczestników spotkania. Zainteresowanie wzbudziła, także informacja że przed II Wojną Światową w wieku 9 lat rozpoczynało się naukę w Gimnazjum do, którego uczęszczali sami chłopcy, a dziewczynki uczyły się osobno w Gimnazjum żeńskim. Wyjaśniliśmy sobie więc jak wówczas wyglądała struktura szkolnictwa. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to świetne opowiadanie i zobowiązaliśmy się, że podczas wizyty w Zakopanym odszukamy opisaną w książce Willę Opolanka. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne inspirowane twórczością „Pana od Koziołka Matołka.”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: