Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301383 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Bąkiewicz Grażyna: "Ale histotoria... Mieszko ty Wikingu"

19-09-2017

Dnia 13.09. 2017 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie dziecięcego dyskusyjnego klubu książki w Hermanowej. Tym razem omawiana była książka Grażyny Bąkiewicz pt. Ale historia… Mieszko ty Wikingu.

 

Pozycja w bardzo interesujący sposób opowiada o początkach państwa polskiego, pierwszych grodach i osadach, wyjaśnia jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie no i od czego pochodzi nazwa Polska. Wydawnictwo podaje fakty historyczne dotyczące pierwszego władcy Polski Mieszka I. Autorka pisze o organizacji armii, podziale pracy w osadach czy pierwszej Katedrze w Poznaniu robi to, jakby przy okazji, opisując przygody głównego bohatera Aleksa, dlatego nie jest to nudne i łatwo przyswajalne dla młodego czytelnika. Książka w sprytny sposób łączy przeszłość z fantastyką, nie zapominając o współczesności. Dzieci bardzo zainteresował wątek opowiadający jak młodzi chłopcy byli przyuczani do zawodu, który wykonywali ich ojcowie. Podczas dyskusji zastanawialiśmy się, także po co Polsce był potrzebny Chrzest i na czym polegała mądrość i roztropność Mieszka I.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: