Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336762 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Hermanowej

Grzegorz Kasdepke: "Zaskórniaki i inne dziwadła z ekonomią w tle (plus jedna)

04-05-2017

Dnia 26.04.2017 roku w bibliotece w Hermanowej odbyło się drugie spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była książka Grzegorz Kasdepke pt. Zaskórniaki i inne dziwadła z ekonomią w tle (plus jedna).

 

Jest to bardzo nietypowa pozycja, co od razu zostało zauważone przez dzieci, ponieważ w oryginalny sposób wyjaśnia młodym czytelnikom trudne pojęcia ekonomiczne, z którymi czasem nawet dorośli mają problem. Autor bardzo sprytnie „przemienił” terminy ekonomiczne w zwierzęta zgromadzone przez Pana Rysia w Ogrodzie Dziwnych Stworów. Do pomocy zatrudnił w nim Dozorcę i Biletera, no i jeszcze pojawiła się Pani Praktykantka. Kiedy w mieście wyrosła konkurencja , rozszerzył działalność Ogrodu na Cyrk z ekonomią, gdzie dziwolągi były prezentowane na arenie. Podczas spotkania dzieci zwróciły uwagę , że Pan Rysio to nikt inny jak znany im z telewizji Ryszard Petru, który do tej książki napisał komentarz. Uczestnicy podzielili się także na grupy i odgrywali scenki z książki. Oczywiście nie zabrakło żartów ze śmiesznych stworzeń świetnie zilustrowanych w książce.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: