Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301428 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Haczowie

Anna Onichimowska: "Zupa z gwoździa"

07-06-2017

1 czerwca w Dyskusyjny Klub Książki działający przy GBP w Haczowie spotkał się po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Jabłonicy Polskiej.

 

Tym razem postanowiłyśmy sprawdzić, jak Anna Onichimowska poradziła sobie z pisaniem powieści dla dorosłych, ponieważ do tej pory znaliśmy ją głównie z twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Jak sama wspomina do tego eksperymentu, zachęcił ją Mariusz Szczygieł i należy tutaj podkreślić, że miał doskonałą intuicję, dlatego że książka okazała się niekonwencjonalnym poradnikiem małżeńskim. Bohaterem i zarazem narratorem powieści jest mężczyzna i ten szczegół właśnie przyprawił niektóre z pań o niezwykły zawrót głowy. Nie wszystkim bowiem przypadła do gustu osoba mężczyzny niedoskonałego, czyli,krótko mówiąc, nieudacznika życiowego. Osobiste wynurzenia mężczyzny, co do sposobu pojmowania życia małżeńskiego wprawiały nas nie tyle w złość, ile w lekkie zniesmaczenie. Dzieje się tak zapewne dlatego, że sławiony bohater całkowicie zatracił poczucie godności osobistej, nie wspominając już o zupełnym braku romantyzmu, który jest tak bardzo pożądany przez kobiecą część rodzaju ludzkiego. Na pochwałę zasługuje jedynie duże poczucie humoru, którym autorka powieści hojnie nas wynagradza. Nie szczędzi przy tym dużej dozy związków frazeologicznych, co wywołało u nas sporą dawkę zdrowego śmiechu. Zdradzę jeszcze na koniec pewien sekret. Otóż główny bohater poza całą gamą negatywnych cech charakteru, posiada jedną cenną umiejętność, a mianowicie potrafi gotować. Czy są to wyszukane potrawy? Chyba nie skoro przebojem kulinarnym w jego kuchni domowej okazała się tytułowa zupa z gwoździa. W pewnym momencie zastanawiałyśmy się, czy ów mężczyzna nie jest przypadkiem osoba o znamionach autyzmu. To jednak pozostawiam pod Twoją ocenę drogi czytelniku. Jeżeli ktoś lubi literaturę pełną ciepła, humoru i zdrowego podejścia do rzeczywistości, to w tej książce na pewno te wartości odnajdzie. Tego rodzaju książki są dobrą lekturą na czas wakacyjny, ponieważ nie wnoszą uczucia smutku, rozgoryczenia i nie budzą w nas ewentualnych kompleksów. Jest w nich po prostu samo życie.

 

Grażyna Serafin

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: