Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336863 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Haczowie

Spotkanie z Magdalną Zimny - Louis

02-05-2017

25 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis.

 

 

Pisarka odwiedziła nas w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Literacka działalność Magdaleny Zimny zaczęła się od uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Pisz do Pilcha”, gdzie sam Mistrz wybrał jej opowiadanie pt. „Studnia” do druku. To był jej literacki debiut, po napisaniu którego wyjechała do Anglii i na pewien czas porzuciła działalność literacką. Pani Magdalena to nie tylko utalentowana pisarka, ale przede wszystkim wspaniała, i pełna wdzięku kobieta. Z radością wspominała, że pierwszą powieść –„Ślady hamowania,” pisała „na kolanie”, a mimo to, udało jej się stworzyć dzieło, które zostało wyróżnione w konkursie „Świat Kobiety”. Najbardziej znana powieść pisarki - „Pola” – otrzymała nagrodę na Festiwalu Literatury „Pióro i pazur”. Pisarka nadmieniła, że często spotyka się z opinią, że jest to „historia silnych kobiet” albo „opowieść o pięknie życia w godzinie śmierci”. W 2014 r. autorka wydała książkę, podsumowującą lata pracy dla sądownictwa i Policji brytyjskiej, zatytułowaną „Kilka przypadków szczęśliwych”. Najwięcej czasu poświęciła na relację z przebiegu pisania powieści pt. „Zaginione”, w której rzeczywistość polska lat osiemdziesiątych XX wieku przeplata się z krajobrazami, historią i świętymi miejscami Armenii. Ta powieść ma dla niej szczególne znaczenie, ponieważ podczas pobytu w Armenii zakochała się w tym maleńkim zakątku świata i chętnie wraca do wspomnień z nim związanych. Trafnie połączyła losy bohaterów powieści z problemami życia codziennego Ormian dla których, jak sama zauważa czas, zatrzymał się. Wrodzone poczucie humoru Pani Magdaleny sprawiło, że słuchacze swobodnie rozmawiali i z lubością wspominali studenckie czasy na tle miejsc i wydarzeń w Rzeszowie, z którymi pisarka jest szczególnie związana z racji swojego pochodzenia. Pod koniec uroczystości autorka chętnie rozdawała swoje autografy, rozmawiając przy tym swobodnie z czytelnikami. Opowiedziała również o swoich planach na przyszłość, pracuje bowiem nad wydaniem zbioru reportaży, na które czekamy z niecierpliwością. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i za wspólnie spędzony czas, który na długo zachowamy w pamięci. Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Małgorzaty Augustyn, wojewódzkiego koordynatora DKK, która zawsze służy nam swoją pomocą i wspiera cennymi radami.

 

Grażyna Serafin

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: