Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301917 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Chmielniku

Dorota Terakowska: "Lustro Pana Grymsa"

05-01-2018

A gdyby tak pozbawić świat jednego koloru, na przykład czerwonego? Pomyślicie, że no cóż jest tyle innych, że nic wielkiego się nie stanie. Otóż nic bardziej mylnego, bez czerwonego świat zmieni się nie do poznania, bo czerwony to krew, a krew to życie.

 

Od momentu utraty tego jednego koloru na planecie Koral wszystko zaczęło zmieniać się na gorsze i nie wiadomo do czego by doszło gdyby nie Agata z ogniście czerwonymi włosami i jej pies Kusy. To oni mieli spełnić misję ratującą planetą i przywrócić tym samym odwieczny porządek. Jaką rolę w tej historii odegrało tytułowe lustro pana Grymsa wiadomo będzie dopiero na samym końcu, ale warto się wysilić, bo to mądra i wartościowa książka. W naszym chmielnickim klubie zyskała wysoką ocenę i została przeczytana przez wszystkich uczestniczących w dyskusji. Autorka świetnie zbudowała mroczny nastrój, doskonale wypełniając tę baśniową opowieść uniwersalną ponadczasową treścią. Jest w niej mowa o poświęceniu siebie dla uratowania świata i innych ludzi, o igraniu z siłami natury, o żądzy władzy i o tym jak człowiek ingerując w prawa jakimi rządzi się natura może doprowadzić do zagłady świata. Polecamy tę książkę nie tylko dzieciom, ale warto ją czytać wspólnie, dzieci – dorośli i koniecznie po jej lekturze dyskutować, zapewniamy, że będzie o czym.

 Irena Szczypek, moderatorka DKK dla dzieci w

Chmielniku

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: