Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301515 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Chmielniku

Marcin Szczygielski: "Tuczarnia motyli"

02-12-2017

Bądź jak my - CZYTAJ!

 

Warszawa pewnej zimy zamienia się w Grenlandię i nie sposób w niej mieszkać, dlatego po rodzinnej naradzie Maja, główna bohaterka postanawia przeczekać ten czas u babci - ciabci, którą uwielbia. Ale poukładany świat ciabci również został wywrócony do góry nogami, bo babcia okazuje się nagle młodsza od Mai, a za tym wszystkim stoją zdradliwe lilie, ale żeby było ciekawiej to dopiero początek przedziwnych wypadków. Jeśli chcecie przeczytać książkę, w której autor wywrócił wszystko to do góry nogami to koniecznie sięgnijcie po „Tuczarnię motyli” Marcina Szczygielskiego (część I nosi tytuł: „Czarownica piętro niżej”. Tylko w niej dorośli stają się nagle dziećmi, a świat ludzi opisany jest z perspektywy owadów zamieszkujących nasze ogrody. Autor postarał się o dynamikę akcji na tyle intensywną aby wymagających nie znudzić. Motylołaki, larwołaki, czarownice, caryca, cesarz, gadający kot, zagadka kryminalna, wojna stuletnia, sceny batalistyczne w oranżerii, to wszytko na Was w tej książce czeka. Oprócz niezaprzeczalnych walorów rozrywkowych powieść ma również aspekt edukacyjny, bo wyjaśnia dzieciom w przystępny sposób czym jest rewolucja, pokazuje różnice między demokracją a monarchią. W rankingu przeczytanych książek jaki prowadzą młode klubowiczki „Tuczarnia motyli” uzyskała ocenę 7/10. To bardzo wysoka ocena, nie zwlekajcie z czytaniem, gwarantujemy dobrą zabawę, a jeśli nie to „…niech was larwa pożre…”

 

Irena Szczypek moderatorka DKK dla dzieci w Chmielniku

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: