Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19656455 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Boguchwale

Roma Ligocka: "Droga Romo"

26-09-2017

Książka Romy Ligockiej "Droga Romo" była tematem rozmów na sierpniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale.

 

Roma Ligocka stworzyła opowieść opartą na wątkach autobiograficznych, w której zapoznaje nas ze swoim trudnym dorastaniem. Główną treścią książki jest rozmowa dojrzałej kobiety z młodą 18- 20 letnią dziewczyną, jaką była niegdyś. Dialog ten pozwala jej zrozumieć samą siebie tu i teraz, jako dorosłą osobę. To jaka była dawniej, co przeżyła jako dziecko w rodzinie żydowskiej oraz ich los w ostatniej wojnie. Przeżycia z dzieciństwa spowodowały, że boi się życia, jest nieufna, jest depresyjna, cierpi na anoreksję, popełnia wiele błędów, które nawet w dojrzałym życiu bolą i się ich wstydzi. Wszystko to wpływa na jej postrzeganie życia relacje z osobami takimi jak znajomi, przyjaciele, mężczyźni, a przede wszystkim z matką. Roma jest zdolna, maluje, dba o swój wygląd, stara się modnie ubierać. Pragnie czuć się dobrze, pokonać nieśmiałość i swe lęki, osiągać dobre wyniki na uczelni. Bardzo trudny okres w życiu to są dwa lata małżeństwa z alkoholikiem. Opisuje również wyzwolenie z tego toksycznego związku i powrót do normalności. Relacje z życia Romy są poruszające. Jej doświadczenia życiowe są uniwersalne i dają czytelnikowi wiele do przemyślenia. Roma Ligocka pisząc sama o sobie okazała wielką odwagę odkrywając się przed światem.

 

Moderator DKK ANNA GRZEBYK

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: