Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19656142 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Boguchwale

Łukasz Orbitowski: "Inna dusza"

06-07-2017

"Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego była lekturą czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale.

 

Powieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które przed laty wstrząsnęły lokalną społecznością. Akcja toczy się w Bydgoszczy w latach 90-tych. Na tle dokonujących się przemian autor wprowadza nas w świat dojrzewania trzech chłopców z różnych rodzin. Młodociani chłopcy są pogubionymi nastolatkami, w których odzywają się przemoc i częste złe czyny z niewiadomego powodu. Książka mimo wątku kryminalnego nie jest kryminałem. Jest to powieść psychologiczno- obyczajowa. Autor odtworzył świat owych czasów przez opisy i dialogi bohaterów używając do tego odpowiednich słów. Nie ma śledztwa, wiadomo kto zabił. Wiemy, że zbrodniarz odbywa kare długoletniego więzienia. Nie jest to lektura łatwa i przyjemna. Zmusza do myślenia. Nie daje odpowiedzi na pytanie dlaczego? Pokazuje człowieka, który nie musi być zły, ale czyni zło. Polecamy do przeczytania.

 

Anna Grzebyk

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: