Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19656443 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Boguchwale

Grzegorz Kasdepke w Rezydencji Literackiej Boguchwały

08-06-2017

Piękna sala, kolorowe książeczki i roześmiane dzieci. W takiej niezwykłej, literackiej scenerii odbyło się 7 czerwca 2017 roku spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, który do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale przybył na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Do tego spotkania młodzi czytelnicy przygotowali się bardzo solidnie – czytali książki Grzegorza Kasdepke i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. O gustach literackich małych czytelników z Boguchwały w tej relacji nie będziemy zbyt dużo mówić, bo Grzegorz Kasdepke, znawca w tej dziedzinie, umiejętnie weryfikował podczas spotkania stopień wtajemniczenia literackiego dzieci, zaznajamiając ich pokrótce i ze swoją twórczością, i z gatunkami literackimi. Ileż było przy tym zabawy i śmiechu, gdy z zagadek pisarza „wyłaniały” się nagle horrory, kryminały, książki fantastyczne, obyczajowe, historyczne czy też miłosne (romanse). Znając temperament dzieci Grzegorz Kasdepke umiejętnie dawkował napięcie, rozbudzając poznawczą aktywność małych czytelników krótkimi historyjkami literackimi i równie ciekawymi powiedzonkami z edukacyjną puentą w tle. Podczas spotkania autorskiego był także czas dla „małych reporterów”. Dzieci z takiej możliwości korzystały do woli, pytając Grzegorza Kasdepke o jego warsztat literacki, ulubionych bohaterów, pomysły na nowe książki itp. A Grzegorz Kasdepke chętnie na wszystkie pytania odpowiadał, mobilizując swoich małych fanów i do aktywnego czytania książek, i do konkursów wygrywania.

Irena Jakubiec

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: