Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301561 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Bobrowej

Joanna Krzyżanek: ” Dobre uczynki Cecylki Knedelek”

04-06-2017

6 lutego w ramach działającego klubu DKK dla dzieci odbyło się kolejne spotkanie z książka Joanny Krzyżanek pt” Dobre uczynki Cecylki Knedelek”.

 

Dyskusja rozpoczęła się od pytania Emilki… Proszę Pani co to była ta Niewidzialna ręka … O niewidzialnej Ręce moi rozmówcy dowiedzieli się czytając pamiętnik z 1975 roku kiedy to Eleonora spędzała wakacje w Knedelkowie, i całkiem przypadkowo obejrzała program w którym tajemniczy głos opowiadał o „niewidzialnej ręce” Jako dziecko oglądałam ten program telewizyjny więc moje odpowiedz na pytanie o „ niewidzialną rękę„ można rzec była na faktach autentycznych. Klubowiczom bardzo spodobał się ta akcja dobrych uczynków w tamtych czasach. I tak omówienie książki zaczęło się od „niewidzialnej ręki” i na „niewidzialnej ręce”się skończyło, a spotkanie klubowiczów DKK trwało 2 godziny. Podczas tego czasu klubowicze rozmawiali jakby to fajnie było tak teraz pomagać i zostawiać znak ręki. Patrycja stwierdziła: przecież teraz też się pomaga tylko inaczej. Jako uczniowie bierzemy udział w Szlachetnej Paczce, w Kolędzie Misyjnej, itp. Wszystko to się zgadza tylko tak naprawdę to my nie widzimy komu pomagamy - odpowiedział Kacper I tu powstał pomysł aby przygotować jakieś upominki dla babć , dziadziów, a może dla samotnych – starszych sąsiadów tak bez okazji jakieś upominki. Od pomysłu do czynów klubowicze wykonali rozety kwiatowe gdzie do środka włożyli coś słodkiego, pięknie zapakowali i obdarowali wybraną przez siebie osobę. To był prosty szczery gest wykonany przez dzieci ale z opowieści klubowiczów wniósł w życie tych osób wiele radości były nawet łzy wzruszenia. Książka zainspirowała bardzo młodych ludzi do działania i myślę że takie gesty życzliwości oraz bezinteresowną pomoc innym będą mieć odzwierciedlenie podczas innych okazji np. świat lub bez okazji jak w tym przypadku.

Moderator Sehn Małgorzata

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: