Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315956 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Marcin Szczygielski: „Czarownica piętro niżej”

31-08-2017

Lato, wakacje a za oknem ciągle pada i pada. Co za nuda. Nic tylko oglądać seriale w telewizji. Tak właśnie Maja spędza czas. Maja to bohaterka książki Marcina Szczygielskiego „Czarownica piętro niżej”.

 

Nieoczekiwanie dowiaduje się, że wyjeżdża na wakacje. Nie jest to jednak radosna wiadomość. Maja ma jechać do Ciabci, która mieszka w starej kamienicy, ma czarno-biały telewizor bez pilota, nie ma pralki… i ogólnie wszystko tam jest nie tak. Ciabcia jest jakaś dziwna i wcale nie przeszkadza jej to, że nie ma tych wszystkich nowoczesnych luksusów. Wręcz przeciwnie, jest zadowolona ze wszystkiego co ją otacza. A wbrew pozorom otacza ją bardzo wiele… I właśnie chodzi o to, że to – wiele – jest niesamowite. Bo czy w normalnym świecie są koty, które mówią? Na strychu mieszka jakiś zabłąkany, przerażony duch? Albo czy w ogrodzie rosną Zdradliwe Lilie? W świecie Mai na pewno nie! Ale… w świecie ciabci owszem. A Maja, przyjeżdżając do Ciabci, właśnie do tego świata trafiła. I okazało się, że bardzo ją zafascynował. Co więcej, mimo że tęskniła za rodzicami, wcale nie chciała wracać do domu. Czas u Ciabci bardzo szybko minął i pomimo tego, że wcześniej nie chciała tam być, to teraz postanowiła, że koniecznie musi wrócić w następne wakacje. Zostało jeszcze tyle rzeczy do odkrycia i spraw do wyjaśnienia. No po prostu nie ma innego wyjścia. Książka wciąga od pierwszej strony, jest pełna niesamowitości, przygody, humoru. Przyciąga i nie pozwala się od siebie oderwać. Do przeczytania jednym tchem.

 

Agnieszka Wąsacz, moderator DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: