Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343383 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

www.kinder.pl

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Grażyna Bąkiewicz: „Ale kino!”

30-06-2017

Ostatni dzień roku szkolnego był także dniem spotkania DKK. Tym razem skupiliśmy się na książce Grażyny Bąkiewicz „Ale kino!”.

 

Główną bohaterką jest Konstancja, która nie znosi swojego imienia i w związku z tym, wszyscy nazywają ją Stanką. Dziewczynka chciałaby zmienić swoje imię. Mogłaby tego dokonać zdobywając szkolne trofeum – Złotą Gwiazdę, która spełnia życzenia. Aby to zrobić, musiałaby jednak dokonać czegoś niezwykłego, ponieważ tylko wtedy Złota Gwiazda ujawnia swoją moc. Niestety trofeum dostaje się w ręce Zyzola, szkolnego chuligana, który na złość wszystkim postanawia ją ukryć i wykorzystać do własnych celów. Uczniowie, aby zapobiec tragedii, chcą mu w tym przeszkodzić jednak to wcale nie jest łatwe. Zyzol jest nieobliczalny. W miedzy czasie okazuje się, że Stanka wygrała konkurs na opowiadanie, które posłuży jako scenariusz do nowego odcinka o przygodach wojowniczki Xymeny. W nagrodę cała klasa dostanie w tym filmie role do zagrania. Najważniejsze jednak w tym jest to, że poznają prawdziwą Xymenę, która zawita do ich szkoły. Wszyscy mają nadzieję, że Xymana, która w końcu jest czarodziejką, pomoże im rozwiązać szkolne problemy. Tu czeka jednak wszystkich rozczarowanie. Nie zamierza ona bowiem robić niczego, co nie leży w jej interesie. Wszystko spada na głowę Konstancji. „Ale kino!” to książka z nutką fantastyki, gdzie nic nie jest oczywiste. Czy Konstancji i jej kolegom uda się rozwiązać wszystkie ich problemy i pokonać przeciwności? Zapraszamy do sięgnięcia po książkę. Agnieszka Wąsacz, moderator DKK w Błędowej Tyczyńskiej

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: