Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885792 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

Stephan King: "Znalezione nie kradzione"

04-10-2016

Sensacyjnie w bibliotece

Po książkach z gatunku fantasy i pozycjach dla młodzieży z wątkiem miłosnym w tle, przyszedł czas na zmianę. Było to diametralna zmiana, bo sięgnęliśmy: po pierwsze po kryminał, po drugie po autora z najwyższej półki. I był to jak się okazało bardzo dobry wybór. „Znalezione nie kradzione” Stephana Kinga to książka wymarzona dla miłośników czytania, bo oparta na chorobliwej obsesji jednego z bohaterów, który rozczarowany twórczością swojego ulubionego autora postanawia go zabić. I pewnie historia w tym miejscu skończyłaby się banalnie, skazaniem mordercy i ulokowaniem go w więzieniu, gdyby nie kilkuletni chłopiec, który odkrywa książkowe skarby Morrisa Bellamy i dzięki nim ratuje swoją rodzinę od rozpadu. Jednak to nie koniec tej zawiłej historii, bo strach potęguje się w trakcie lektury, ale jej zakończenie odkryjecie sami. Grupę DKK ujął w tej powieści niebanalny temat, ale przede wszystkim język jakim posługuje się King w swoich książkach. Było to pierwsze spotkanie z taka stylistyką i to bardzo udane spotkanie. Dlatego dla samej urody językowej warto po taką pozycję sięgnąć, do czego serdecznie Was zachęcamy. Nasze dyskusyjne spotkanie odbyło się z udziałem nowego członka Klubu oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę i byli ciekawi charakteru dyskusji o książkach.

 

Irena Szczypek moderatorka DKK w Zabratówce

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: