Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874233 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

Spotkanie z Olgą Rudnicką

18-05-2016

…Bo ja się po prostu lubię bać… Podczas „Poranka z kryminałem” powinno być mrocznie, nieprzewidywalnie, z dreszczykiem. I pewnie Ci, którzy tego oczekiwali poczuli się odrobinę zawiedzeni. Jednak nastrój grupy gimnazjalistów, którzy spotkali się z Panią Olga Rudnicka 12 maja w chmielnickiej bibliotece nie wskazywał na zawód. Wśród ogólnej wesołości często padały pytania skierowane do naszego gościa. Pani Olga opowiadała o tym jak zaczęła się jej przygoda, na początku z czytaniem, kto był tą pierwszą osoba która sprawiła, że stała się molem książkowym i polubiła książki z dreszczykiem. I jak od tego czytelniczego zamiłowania przeszła do pisania własnych „strasznych historii”. A wszystko po prostu dlatego, że od najmłodszych lat lubiła się bać. Pisanie dzięki temu stało się swoistym narkotykiem, potrzebą i jak pokazuje jej historia odniosła dzięki temu sukces, bo mimo młodego wieku ma na swoim koncie 12 powieści kryminalnych i pracuje nad kolejną. Podczas spotkania odpowiadając na pytania młodzieży zachęcała swoich słuchaczy do sprawdzenia się w tej dziedzinie, bo wśród obecnych znaleźli się młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w pisaniu do szuflady. Najważniejsze jej zdaniem aby osiągnąć doskonałość w pisaniu to po prostu dużo pisać, to porządkuje myśli, ułatwiając ich przelewanie na papier i z pewnością nie zatrzymywać tych historii dla siebie tylko znaleźć odwagę aby pokazać je światu. Nie trzeba być wcale przebojową osobą aby osiągnąć sukces, natomiast dzięki pisaniu można przełamać swoje wewnętrzne bariery, nieśmiałość, nabrać odwagi, bo tej pisarzowi ogromnie potrzeba żeby pokazywać swój świat wyobraźni na kartach książki. Poranek miał dla autorki i organizatorów zaskakujący finał, okazało się bowiem, że młodzi ludzie z własnej inicjatywy zaczęli propagować głośne czytania. Mamy nadzieję, że wejdzie ono na stałe w plan tego typu wydarzeń.

 

A oto wrażenia po spotkaniu z Panią Rudnicką jednej z uczestniczek - Darii, która należy do młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu I LIKE IT w Zabratówce: Spotkanie z Panią Rudnicką, było dla wielu z nas zachętą do tego, aby sięgnąć po do tej pory nielubiane przez nas kryminały. Można by pomyśleć, że ktoś kto pisze kryminały jest osobą ponurą i przerażającą, ale nie w przypadku Pani Olgi, która zachwyciła wielu swoim humorem i pewnością siebie. Spotkanie było tak udane, że uczniowie nie chcieli wypuścić Pani Olgi Rudnickiej z biblioteki. Gdy skończyły nam się pytania do autorki, zaczęliśmy ku ogromnemu jej zaskoczeniu czytać na głos fragmenty jej książek m.in. ,,Diabli nadali” i ,,Były sobie świnki trzy”. I muszę przyznać, że mnie i moich kolegów przekonały one jeszcze bardziej do twórczości Pani Olgi Rudnickiej.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach działalności młodzieżowego Dyskusyjnego  Klubu Książki I LIKE IT przy filii GBP w Zabratówce, który istnieje od 3 lat.

Irena Szczypek, moderatorka DKK w Zabratówce

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: