Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885764 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

"Angelfall. Opowieść Penryn o końcu świata"

09-05-2016

 O przygodach Penryn, bohaterki serii "Angelfall" opowie Klaudia Dubczyk. Jej tym razem przypadło w udziale zrecenzowanie książki, o której dyskutowaliśmy na spotkaniu DKK „I like it” "„Angelfall” to debiutancka powieść Susan Ee, a także pierwszy tom serii „Opowieść Penryn o końcu świata”, która na tę chwilę planowana jest w pięciu tomach. Świat nie jest już taki, jakim znaliśmy go do tej pory. Anioły opanowały Ziemię. Niebiańscy posłańcy są rządni krwi mszcząc się za wszelkie błędy popełniane przez ludzkość. Nie istnieje już coś takiego jak rząd, państwa upadły. Na ulicach rządzą bezwzględne gangi rabując, gwałcąc i zabijając bez skrupułów. Z dnia na dzień trudniej o pożywienie i bezpieczne miejsce do spania, a sen jest luksusem. Nadzieja na pomoc siły wyższej jest stratą czasu. Świat rządzi się prawami natury: silniejszy przeżyje. Każdy dzień jest walką o przetrwanie. Wydaje się, że nie jest kolorowo. A co jeśli jeszcze ma się matkę schizofreniczkę-psychopatkę i sparaliżowaną siostrę pod swoimi skrzydłami? Możemy o to zapytać Penryn - główną bohaterkę tej powieści. Największym problemem tej 17-latki powinno być wybranie odpowiedniej sukienki na studniówkę, jednak jest ona niczym Robinson Crusoe – utknęła gdzieś skąd nie może uciec, walcząc z przeciwnościami losu. Gdy Penryn i jej rodzina próbują się przekraść nocą do kolejnego schronienia, nic nie idzie dobrze. Znalazły się w złym miejscu, o złym czasie. Paige – siostra głównej bohaterki zostaje porwana przez anioły. Penryn nie pozostaje nic innego jak ruszyć jej na ratunek. Żeby tego dokonać musi się zbratać z wrogiem. Raffe - tajemniczy anioł, zostaje przez nią ocalony, po tym jak jego towarzysze odcięli mu skrzydła. Tak więc na czas wędrówki z wrogów stają się sojusznikami. Z sojuszników przyjaciółmi. A może coś więcej? Co się stanie dalej? Przed jakimi wyborami zostaną oboje postawieni? Aby się tego dowiedzieć, konieczne trzeba przeczytać książkę. Trzymająca w napięciu lepiej niż niejedno gniazdko, momentami zabawna, brutalna i krwawa opowieść o końcu świata. Dodaje skrzydeł."

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: