Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23821396 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Woli Mieleckiej

Agnieszka Lingas - Łoniewska: "Brudny świat"

19-12-2016

16 grudnia odbyło się spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej. Było to uroczyste, świąteczne posiedzenie, na którym podsumowaliśmy mijający rok i naszą już dwuletnią działalność. A lekturą, którą omawialiśmy była książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej „Brudny świat”. Jest to trzecia powieść autorki, omawiana na naszym klubie. „Brudny świat” to powieść nasycona namiętnością, mrocznymi sekretami i miłością tak wielką, że potrafiła połączyć ze sobą dwoje zupełnie innych, na pozór nie pasujących do siebie ludzi. Kati i Tommy pochodzą z dwóch różnych światów. On gwiazda rocka, kochany i rozrywany przez fanki, które zrobią dla niego wszystko. Ona cicha i spokojna pisarka tekstów, która ponad wszystko ceni sobie życie rodzinne. Łączy ich jednak jedno… ciężka i tajemnicza przeszłość. Czy połączy ich również miłość? Mistrzowskie operowanie słowem sprawia, że doskonale potrafimy wcielić się w odczucia bohaterów, dodatkowo wszystkie wydarzenia opisywane są jednocześnie z perspektywy Tommy'ego i Kati, dzięki czemu mamy możliwość spojrzenia na konkretną sytuację z dwóch stron. „Brudny świat” to wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości, głęboko skrywanych tajemnicach i o wielkiej namiętności. Wszystkich miłośników czytania zapraszamy już w nowym, 2017 roku na nasze spotkania.

 

„Brudny świat” – Recenzje czytelniczek DKK w Woli Mieleckiej
 
         „Brudny świat” opisywany jest jako „…wstrząsająca opowieść o miłości, demonach przeszłości, głęboko skrywanych tajemnicach i o wielkiej namiętności…”    Z zaciekawieniem więc sięgnęłam po tę książkę. Niestety, zawiodłam się.
Bohaterowie tej książki są niewiarygodni. U Lingas – Łoniewskiej widzimy tylko to, czym epatują nas mainstreamowe media. Imprezy, używki, złe towarzystwo, szybkie samochody i zgrabne dziewczyny jako ozdoby u boku wspaniałych muzyków. Razi płytkość postaci, przy jednoczesnym dotykaniu ważnych i trudnych tematów. Dla złagodzenia mojej negatywnej opinii dodam tylko, że przynajmniej oszczędziła nam brukowego języka i wulgarnych scen w opisie owego „brudnego świata”. To chyba jedyna pozytywna strona tej książki. Mimo wszystko, nie czyta się tego dobrze. Denerwuje ucinanie tematu.  Np. „Pracowaliśmy bardzo ciężko” i … i nic. Nadal nie wiemy nic o tej ciężkiej pracy braci rockmanów. A przecież można się przygotować do pisania książki, zobaczyć jak wygląda nagrywanie płyty i pomóc czytelnikowi zobaczyć świat muzyków.
Zastanawiałam się czy autorka chciała napisać książkę o trudnych relacjach      i poważnych problemach? Nie wiem. Uważam natomiast, że wyszedł jej płytki harlequin. Nie polecam.
Anna
 
Książka „Brudny świat” to bardzo ciekawa lektura. Jest w niej miłość, trudne relacje rodzinne, tragiczne dzieciństwo, choroba dziecka, wielki świat show-biznesu, środowisko narkomanów. Jednym słowem dużo różnych trudnych spraw. Akcja toczy się bardzo wartko. Dobrze i szybko czytało mi się tę książkę. Zaskoczyło mnie zakończenie bardzo smutne i tragiczne. Ale wypłynęło z niego dobro. Główny bohater przeszedł przemianę, zmienił styl życia, zaczął prowadzić normalne życie przyzwoitego człowieka. Polecam tę książkę na długie, zimowe wieczory.
Aneta
Książkę pt. „Brudny świat” napisała Agnieszka Lingas-Łoniewska. Przedstawia w niej romantyczną miłość pomiędzy dwojgiem młodych ludzi. Książka trzyma czytelnika w wielkim napięciu. Każdy z bohaterów dźwiga na swoich ramionach dramat własnej przeszłości. Jeden z dzieciństwa, drugi z dorosłego życia. Autorce udało się połączyć wątek romantyczny i kryminalny.
Gienia

W styczniu będzie omawiana książka pt „Wampir” Wojciecha Chmielarza.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: