Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887336 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tyczynie

Nick Vujicic: „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”

27-06-2016

Ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK przy MiGBP w Tyczynie odbyło się 20 czerwca br. Tym razem rozmowy dotyczyły książki Nicka Vujicica pt. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. Wydawnictwo wzbudziło w nas wiele emocji i wzruszeń. Wielkie wrażenie wywarł na nas Nick – żyjący z genetycznym brakiem rąk i nóg – swoim niezwykłym entuzjazmem, radością życia i optymizmem. Życie bez kończyn nie jest dla niego karą, a jedynie jedną z możliwości, jakie niesie ze sobą egzystencja. Wierzy, że nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój cel – trzeba tylko umieć go odkryć, co autorowi książki – jak sam podkreśla – udało się. Przez lata cierpień i przełamywania swoich ograniczeń nauczył się, że odpowiednio przepracowana porażka może stać się motywatorem w dążeniu do realizacji swoich planów. I o tym też jest jego książka – jak mimo trudności rozmaitego rodzaju być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Nick podkreśla, że niezwykle ważną rolę w umiejętności akceptowania swojej inności odegrali jego rodzice, na których wsparcie może liczyć każdego dnia. Niezwykłe w osobowości Vujicica jest to, że mimo własnych ograniczeń potrafi dostrzec problemy innych ludzi, starając się trafić ze swoim przesłaniem do różnych części świata. Nick podkreśla, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa wiara chrześcijańska. On wierzy w to, że Bóg – dając mu zniekształcone ciało – miał w tym swój cel. Dzięki takiemu podejściu autor książki czuje się na swój sposób wybrany i posłany, by głosić ludziom na całym świecie, że każdy może być szczęśliwy niezależnie od wyglądu, majętności i miejsca zamieszkania. O powodzeniu w realizacji marzeń – według Vujicica – decyduje determinacja, niepoddawanie się, umiejętne przeżycie porażki i… poczucie humoru, które powinniśmy zachować w nawet najbardziej dramatycznych i trudnych dla nas chwilach. Jak mówi sam Nick, „życie <> to życie na styku nadziei i możliwości, to radosne podejmowanie Bożych zadań i realizacja Jego zamiarów wobec nas”. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy krótkometrażowy film pt. „Cyrk Motyli”, w którym Vujicic zagrał główna rolę.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: