Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887219 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tyczynie

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

18-05-2016

17 maja br. w MiGBP w Tyczynie odbyło się wyjątkowe spotkanie DKK. Wyjątkowe, bo jego gościem była Małgorzata Gutowska-Adamczyk – autorka m.in. „Podróży do miasta świateł” – powieści, o której dyskutowaliśmy podczas dwóch ostatnich spotkań DKK. W kameralnym kobiecym gronie pani Małgorzata opowiedziała o swojej drodze pisarskiej, ulubionych bohaterach swoich powieści oraz o tym, jak rodzą się pomysły na nowe książki i wątki – tu okazało się, że niezwykle inspirujące pod tym względem są spacery z psami. Opowiedziała nam także o tym, kiedy pisze (wieczorami), jak dużo (dwie strony dziennie) i gdzie (wcześniej – na stole w kuchni, teraz - w swoim gabinecie). Jak sama podkreśliła, bohaterowie jej książek nie są cukierkowi, mają swoje problemy, muszą się zmierzyć z rozmaitymi trudnościami – i być może właśnie to sprawia, że jej powieści – mocno osadzone w realnym świecie - są tak lubiane przez czytelników.

Pani Małgorzata wywarła na nas miłe wrażenie. Opowiadała bardzo ciekawie o swojej twórczości, nie ukrywając przy tym, że jest „zwykłą” kobietą – żoną, mamą – prowadzącą dom i zajmującą się codziennymi prozaicznymi sprawami.
Po spotkaniu i wspólnej fotografii pani Małgorzata podpisywała swoje książki, wpisała się także do księgi pamiątkowej naszej biblioteki.
 
 
Agnieszka Rożek-Janda
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: