Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887108 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Torkach

Mitch Albom: "Zaklinacz czasu"

31-10-2016

W ostatni czwartek miesiąca października 2016 roku, odbyło się jesienne spotkanie czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem ich pogawędek była książka Mitcha Alboma pod tytułem "Zaklinacz czasu". Autor w swojej książce stara się przekonać czytelników, że im bardziej jesteśmy świadomi mijającego czasu, im bardziej jego odmierzanie dzielimy na drobniejsze jednostki, tym prędzej go tracimy. "Zaklinacz czasu" składa się z trzech przeplatających się historii, które, prócz posiadania wspólnego mianownika, jakim jest czas, zbiegają się w pewnym kluczowym dla postaci miejscu. W pierwszej opowieści bohaterem jest Dor, mąż Allie, który po wielu badaniach przyrodniczych konstruuje pierwszy zegar, później stale udoskonalany. Dora nazwano Ojcem Czasu, a za wymyślenie tego pojęcia został skazany na życie w jaskini. Tam słyszy narzekania przyszłych ludzi, będące następstwem jego "dzieła". Równolegle śledzimy losy współczesnych nam bohaterów, Victora - 84-latka, czternastego na liście najbogatszych ludzi na świecie, zmagającego się z rakiem oraz Sarah, puszysta kujonka, uznawana za dziwaka, przeżywającą pierwsze zauroczenie najpopularniejszym chłopakiem ze szkoły, które jak to najczęściej bywa - nie jest odwzajemnione. Zadaniem Dora jest pokazanie wartości czasu tej dwójce ludzi.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: