Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18498087 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Torkach

Maria Ulatowska: "Autorka"

28-08-2016

 „A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, powstaje powieść-nie obyczajowa, charakterystyczna dla Marii Ulatowskiej, i nie sensacyjna, typowa dla Jacka Skowrońskiego. Powieść, która łączy oba te gatunki”. 25 sierpnia 2016 r. w upalne letnie popołudnie, w naszej BP w Torkach odbyło się kolejne spotkanie DKK, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Przy „małej czarnej” i słodkich ciasteczkach panie dyskutowały o „Autorce” powieści stworzonej przez Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego- niecodzienny duet polskich pisarzy, lecz jak się okazuje niezwykle owocny. Fabuła „Autorki” opiera się na losach dwóch najważniejszych postaci-Justyny Sobolewskiej, znanej i lubianej przez czytelników pisarki oraz Piotra Zawady, nadkomisarza pracującego w jednym z warszawskich komisariatów. Bohaterów łączą nie tylko problemy i zawirowania w życiu osobistym, ale przede wszystkim tajemniczy zbieg okoliczności czyli śmierć kobiet, które są ”fankami” twórczości pani Justyny. Początkowo morderstwa nie łączy ze sobą nic wspólnego, policja jednak dochodzi do wniosku, że wszystkie ofiary posiadały w swoich zbiorach książki z osobistą dedykacją autorki. Nadkomisarz Zawada oraz policyjna profilerka szybko uświadamiają sobie, iż mają do czynienia z seryjnym mordercą, który nie cofnie się przed niczym, konsekwentne realizując, sobie tylko znany cel. Tymczasem giną osoby z coraz bliższego otoczenia pisarki, a zagadka wciąż pozostaje nierozwiązana. W pierwszych chwilach czytelnik może czuć się zagubiony w tym skomplikowanym ciągu wydarzeń, ale z biegiem czasu nadkomisarz i jego współpracownicy odkrywają ważne dla całości wątki, które pozwalają odnaleźć mordercę. Dzięki temu, fabuła jest dynamiczna a finał okazuje się bardzo zaskakujący, i to nie tylko dla samych bohaterów, ale dla czytelników zwłaszcza. Panie z naszego Dyskusyjnego Klubu Książki były zadowolone z przeczytanej lektury i polecają ją inny klubowiczkom. W ich odczuciu to rewelacyjna powieść o zbrodni, miłości, szaleństwie oraz o literaturze. Ciekawa pod względem treści, jak i formy. „Autorka” to pozycja, w której mogą zaczytywać się nie tylko miłośnicy powieści obyczajowych, ale również sympatycy dobrych kryminałów.

 

Monika Hanas

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: