Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552369 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Filipem Springerem

03-11-2016

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, fotografem i reporterem, które odbyło się w Filii Nr 1 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki spotkało się z dużym zainteresowaniem.

 ,,Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, to jedna z najbardziej interesujących ostatnio pozycji wydawniczych autora, o czym mogli przekonać się zgromadzeni goście uczestniczący 25 października w spotkaniu. Już przed godz. 17.00 wszystkie miejsca zostały zajęte a sala wypełniła się po brzegi. Pani Zofia Madej uroczyście powitała Filipa Springera i przedstawiła najważniejsze fakty dotyczące jego osoby. Nadszedł czas na zadawanie pytań. Dyskusję zainicjowały Klubowiczki, które pytały o szczegóły towarzyszące twórczości uznanego reportera i fotografa oraz o koncepcję powstawania kontrowersyjnego dzieła ,,Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”. Okazało się, że książka w odbiorze spotkała się z przychylną reakcją czytelników, choć pamiętny tekst na blogu o Tarnobrzegu wywołał w sieci niemałe poruszenie jeszcze nie tak dawno. Następnie z sali padały coraz śmielsze pytania, m.in. dlaczego reportaż pokazuje to, czego nikt nie chce oglądać, co ,,wkurza” mieszkańców zaprezentowanych w książce miast. Autor przyznał, że w pewien sposób ucieka od stereotypów i łamie dotychczasowe tabu czym chce wywołać reakcję w mediach. To, co ,,niewidzialne”, zepchnięte na margines wymiata spod dywanu, choć jak sam przyznaje ,,nie wierzy w moc sprawczą reportażu”. Zaznacza, że jego tematy wpisują się w nurt rzeczy, o których nie da się mówić obiektywnie. Formuła ,,opowieści z podróży” jest swoistą konstrukcją budowaną na bazie własnych przeżyć. Filip Springer spędził pięć miesięcy, podróżując po Polsce i zadając rozmówcom tzw. ,,proste” pytania o poczucie zadowolenia z życia, o ulubione miejsca i te, o których nikt nie mówi bez wstydu. W tym kontekście, każda z historii opisanych w książce jawi się jako jedna z wersji prawdy. Autor zdradził, że przewiduje realizację ciągu dalszego. Projekt ma w założeniu wykraczać poza książkę. Wieczór upłynął w atmosferze żartów i anegdot dotyczących też innych pozycji książkowych autora. Na zakończenie spotkania Filip Springer obiecał, że jeszcze przyjedzie do Tarnobrzega, tym razem zobaczyć Jezioro Tarnobrzeskie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: