Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552351 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Filip Springer: "Księga zachwytów"

18-10-2016

17 października 2016 r.

Październikowe spotkanie DKK przebiegało pod znakiem zachwytów nad formą i kształtem. Spotkanie poprowadziła Zofia Madej, uczestniczyło osiem Klubowiczek. Filip Springer, autor ,,Księgi zachwytów" sprawdza, czy forma współgra z treścią. A może szuka skromności, lekkości i elegancji w tej nowoczesności? Czegoś, co sprawia, ze człowiek będzie czuł się dobrze w konkretnej przestrzeni? Nad tymi i innymi kwestiami zastanawiały się nasze Klubowiczki. Budynki i ich relacje z pejzażem, budynki i ich moc... Fascynujące, co może bryła. Zwłaszcza, kiedy staje się ,,falą" lub ,,grzmotem". Autor nie próbuje ukrywać swoich prywatnych architektonicznych wzruszeń i rozczarowań stylem budownictwa po 1945 roku w Polsce. Ulubione budynki to m.in. ,,falowiec" gdański i biblioteka w Rumi na stacji kolejowej z barem mlecznym o nazwie ,,Zakładka". Z dumą opisuje poznański ,,Pixel" oraz siedzibę Allegro. Brak planowania urbanistycznego zarzuca autor m.in. projektantom poznańskiego dworca. Klubowiczki przyznają, że książkę przyjemnie się czyta i sporym plusem są ilustracje. Warto po nią sięgnąć.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: