Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971043 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Tarnobrzegu

"Szwecja czyta. Polska czyta"

27-09-2016

26 września 2016 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki wzięły udział w spotkaniu inspirowanym książką Katarzyny Tubylewicz i Agaty Diduszko- Zaglewskiej pt. ,,Szwecja czyta. Polska czyta”.

 

Spotkanie poprowadziła pani Zofia Madej, uczestniczyło 9 klubowiczek. Tematyka książki porusza zagadnienie bliskie wszystkim naszym Czytelnikom, nie tylko ,,Klubowym”. Jakość czytelnictwa w kraju jest tematem, który zawsze budzi wielkie emocje. Prowadząca spotkanie pani Zofia Madej przytoczyła wyniki badań Biblioteki Narodowej, z których wynika, że skandynawski czytelnik czyta więcej niż polski. W ocenie autorek i klubowiczek, Szwecja prowadzi efektywną politykę kulturalną i to jest tajemnica ich czytelniczego sukcesu. Może powinniśmy się uczyć od Szwedów? Promocja czytelnictwa w Polsce, funkcjonowanie rynku wydawniczego i pozycja w nim zarówno autora jaki i czytelnika, okazały się idealnym tematem na debatę, która pokazała, jak przyjemnym miejscem w tym kontekście staje się BIBLIOTEKA.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: