Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505247 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Tarnobrzegu

Joanna Jax: "Długa droga"

27-09-2016

 Ostatnie spotkanie DKK przed wakacjami upłynęło pod znakiem podróży. Tematem przewodnim dyskusji była debiutancka powieść Joanny Jax pt. ,,Długa droga", absolwentki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, pasjonatki biografii i malowania na szkle.

W spotkaniu, które poprowadziła pani Zofia Madej uczestniczyło 9 klubowiczek. Joanna Jax w zgrabnym stylu kreśli charakter postaci. Barwy smutku i radości mieszają się, tworząc barwną paletę na szkle z ludzkich uczuć i emocji, zamkniętych w pamiętniku pisanym przez Tosię Tańską. Podróż rozpoczynamy z polskiego przedwojennego Teresina. Stajemy przed kutą bramą okazałego domu pod Warszawą. Znajdujemy kuferek, a w nim brulion jedenastoletniej dziewczynki. Dowiadujemy się z zapisków o tym, jak los rzucał rodzinę Tańskich do Nowego Jorku, Teksasu, na Kubę, aż do Europy, by historia mogła zatoczyć koło, a losy rodziny znowu się sprzęgnąć. Bo w końcu każdy ma swoją Itakę. W tym przypadku Itaką dla Tosi jest syn Alex. Zrobi wszystko, żeby go odnaleźć, jeśli tylko żyje. Czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów, słusznie przeczuwając, że zaraz nastąpi nieoczekiwany zwrot akcji, bo na oceanie życia różnie bywa. Autorka pokazała po raz kolejny talent połączony z wyobraźnią. Prowadzi narrację dwupoziomową; splata losy narratorki z losami głównej bohaterki, co wywołuje zupełnie nieprzewidywalną falę zdarzeń. Narracja odautorska dopełnia w sposób satysfakcjonujący domysły na temat perypetii bohaterów. Udana mieszanka wybuchowa podlewana wojną i rewolucją! Prawdziwa miłość okraszona przyjaźnią i poświęceniem. Joanna Jax nie uznaje tabu, znajdziemy wątek pedofilski, homoseksualny, pornograficzny, a nawet terrorystyczny. A to wszystko z wiedźmą w tle, która już na początku wie, kto, kiedy będzie płakał i którego dnia zapuka do świętego Piotra. Czytelnik nie zdąży się znudzić, bo będzie gonić Tośkę. Dodam, że w głównej mierze to też książka o mężczyznach jej serca i życia. Czy na końcu tej trudnej i pokręconej drogi czeka na Tośkę Ten Najważniejszy z nich wszystkich? Oczywiście, że polecam!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: