Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18238536 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Strzyżowie

Joanna Jax: "Długa droga do domu"

31-03-2016

 ,,Długa droga do domu” to kolejna lektura naszego DKK. Jest to druga powieść młodej pisarki Joanny Jax – autorki bestselerowego ,,Dziedzictwa von Becków.” Obie powieści czyta się jednym tchem i na długo pozostają w naszej pamięci. ,,Długa droga do domu” ukazuje nam jak skomplikowane mogą być losy ludzkie i jak jedna niewłaściwa decyzja może zmienić nieodwracalnie nasze życie. Autorka opisuje burzliwe życie skromnej córki polskich emigrantów na tle wydarzeń w dziejach świata od 1938 roku do czasów współczesnych. Tosia Tańska to główna bohaterka wzbudzająca różne emocje: od sympatii i podziwu do potępienia i niechęci. Zakochuje się w narzeczonym siostry i wychodzi za niego za mąż. Rozbija tym swoją rodzinę i skazuje na izolację i cierpienie. Jej mąż to wcielenie zła, a małżeństwo z nim pociąga za sobą kolejne tragiczne wydarzenia w jej życiu. Traci jedynego syna, a jego poszukiwania zaangażują ją w walkę rewolucyjną na Kubie i Ameryce Południowej. Jest żołnierzem, zabija i żyje wśród partyzantów walcząc o idee których czasem nawet nie rozumie. Pojawiają się kolejni mężczyźni – kolejne miłości jej życia. Przez prawie 30 lat Tosia zmienia miejsca pobytu, swoją tożsamość, by w końcu wrócić do kraju swojego dzieciństwa – Polski. Osiada tu na stałe. Przypadkowo jej losy splatają się z życiem młodej kobiety, która postanawia rozwikłać tajemnice jej rodziny i przemierza szlakiem przeszłości. Odnajduje jej syna, lecz czy Tosia odzyska bliskość dziecka które utraciła ponad 30 lat temu? Czy miłość, poświęcenie i determinacja z jaką całe życie szukała syna przyniosą jej spokój i szczęście? To pokaże przyszłość. Warto przeczytać tę książkę, bo skłania do przemyśleń i gorącej dyskusji.

Maria Rosół, DKK przy BPGiM w Strzyżowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: