Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552424 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Stalowej Woli

"Moje prawa, ważna sprawa....

02-06-2016

Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki ze Stalowej Woli w roku 2016 spotkali się 5 razy:

6.01.2016 r.  Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiali o książce Anny Czerwińskiej-Rydel „Moje prawa - ważna sprawa”. Omówili zagadnienia związane m. in. z ograniczeniem niektórych praw podyktowanym dobrem dziecka oraz sytuacją gdy prawa nie są przestrzegane.

 

 20.02.2016 r.  Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiali o książce Grzegorza Gortata "Nie budź mnie jeszcze". Zdania na temat utworu były podzielone; dla jednych okazała się ciekawą, dla innych trudną i przerażającą. Dlatego niektórzy nie przeczytali książki do końca. Uczestnicy dyskusji szukali podobnych wątków w innych, znanych im utworach.

 

19.03.2016 r.   Młodzi uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki omawiając książkę Pawła Beręsewicza pt. "Noskawery" rozmawiali o zagadnieniach związanych z modą i presji, jaką na młodych ludzi wywierają rówieśnicy. O znaczeniu pieniędzy, sławy i nieracjonalnych zachowaniach w podążaniu za ogólnie przyjętymi trendami.

 

 16.04.2016 r.  Członkowie młodzieżowego Klubu dyskutowali o książce "Dziewczyny i chłopaki - niepotrzebne skreślić". Książka wszystkim bardzo podobała. Uczestnicy rozmawiali o zabawnych, przygodach bohaterów, zastanawiali się nad ich dalszym ciągiem, próbowali sami dopisywać historie.

 

14.05.216 r. Podczas majowego spotkania uczestnicy dyskutowali o książce N. Gaimana: "Na szczęście mleko..." Wszyscy uznali, że książka pełna jest niesamowitych zwrotów akcji, posiada dużo ilustracji, co powoduję, że czyta się ją bardzo szybko. Uczestnicy zwrócili uwagę na to, jak absurdalnie tłumaczył się ojciec przed dziećmi ze swojego spóźnienia. Odszukiwali w tekście fragmenty na poparcie swoich tez i uznali, że książkę można interpretować na wiele sposobów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: