Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19947801 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Skołyszynie

Paweł Beręsewicz: "Wszystkie lajki Marczuka"

23-05-2016

10 maja 2016 r. młodzież należąca do Dyskusyjnego Klubu Książki w Skołyszynie spotkała się aby wspólnie spędzić czas i porozmawiać o wartej uwagi książce Pawła Beręsewicza ,,Wszystkie lajki Marczuka”. Powieść ta w ciekawy i zaskakujący sposób splata ze sobą przeszłość i teraźniejszość. Autor umiejętnie przeplata wojenne losy Jana Marczuka uczestniczącego w ratowaniu żydowskiej rodziny z współczesnymi scenami rozgrywającymi się w choszczówskim Gimnazjum nr 12. Ciekawość czytelników wzrasta gdy oba wątki się ze sobą łączą, bowiem w Gimnazjum zostaje ogłoszony konkurs na projekt edukacyjny. Do walki o główną nagrodę wyjazd do Australii staje Adam i szkolny gwiazdor Rafał. Rywalizują oni nie tylko o wygraną, ale także o względy u swojej koleżanki Ani. Bohaterem projektu zarówno w grupie Adama jak i Rafała zostaje Jan Marczuk zapomniany bohater z Choszczówki. Kampanie promujące lokalnego bohatera są zupełnie różne: zespół Rafała stawia na ciekawą i efektowną prezentację jego życiorysu, natomiast Adam za pomocą środków komunikacji popularyzuje postać Marczuka. Wkrótce, pomysł Adama przynosi efekty: profil Marczuka na Facebooku zyskuje mnóstwo ,,lajków”, mówi się o nim w mediach, jego osoba wzbudza zainteresowanie państwowych instytucji. A jaki jest finał? Okazuje się, że to Adam wymyślił postać Jana Marczuka dokonując wpisu w Wikipedii, jednak szybki rozwój zdarzeń sprawia, ze wszystko wymyka się chłopakowi spod kontroli i nie jest on w stanie tego odkręcić. Powieść Pawła Beręsewicza zwraca uwagę czytelników na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim podejmuje sprawę zachowań Polaków wobec narodu żydowskiego, pokazuje jak ważna jest uczciwość i lojalność wobec przyjaciół. Autor podejmuje także temat wirtualnego świata. Jak wiadomo siła Internetu jest ogromna lecz autor podkreśla, że informacje w nim zawarte nie są w pełni wiarygodne. Fabuła książki wzbudziła u młodych rozmówców zainteresowanie kwestią historii, wojennej okupacji. Klubowicze ze Skołyszyna zgodnie stwierdzili, że lektura ta jest godna polecenia i z chęcią będą ją rekomendować swoim rówieśnikom. Dyskusyjny Klub Książki w Skołyszynie ,,lubi to”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: