Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19970818 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Skołyszynie

Paweł Beręsewicz: "Pieniądze albo kasa"

21-04-2016

W dniu 21.04.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie podczas spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klub Książki została omówiona książka "Pieniądze albo kasa". Powieść napisana z wielką dozą humoru, zabawna, z nutką kryminału. Głównym bohaterem tej powieści jest Staszek Tondera. Stasiek jest w trzeciej klasie gimnazjum, od wczesnego dzieciństwa kombinuje, jak by tu zarobić, przyoszczędzić, czy pożyczyć pieniądze ponieważ lubi być przy forsie. "Pieniądze nie lecą z nieba. Logiczne, tylko skąd u Mieszka i innych kolegów z gimnazjum tyle kasy w portfelu ? " - zastanawia się Staszek. Bohater tej powieści ma wrodzony spryt i rękę do interesów. Nie czeka aż dostanie od rodziców kieszonkowe, ale sam myśli, kombinuje, jak tą kasę pozyskać. Przeterminowane jogurty, różowa świnka, karta pływacka w bankomacie, mycie samochodu taty to tylko niektóre sposoby na zarabianie kasy, przy czym jest wytrwały i cierpliwy, nie boi się pracy, nie zniechęca sie porażkami tylko próbuje dalej, co w końcu pozwala mu powiększyć swój kapitał. Obserwujemy jak na przestrzeni lat jego pomysły stają się dojrzalsze, handluje własnymi ozdobami choinkowymi na allegro, obserwuje korzystne aukcje, a nawet udaje mu się kupić wypasioną limuzynę, Mercedesa za 1 zł . Młodzież z DKK w Skołyszynie jednogłośnie stwierdziła, że pieniądze w życiu są ważne, jednak najważniejsza jest rodzina, przyjaciele i miłość.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: