Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23862006 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Rzeszowie

"Święta tajemnica", "Sprawa Meursaulta”

29-12-2016

 

W dniu 14.12.2016 w Punkcie Bibliotecznym Filii nr 9 miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
 
Uczestniczki dyskutowały nad treścią dwóch książek: „Święta tajemnica” Krzysztofa Koziołka i „Sprawa Meursaulta” Kamela Daouda.
 
„Święta tajemnica” jest to historia młodego wikariusza, będącego również katchetą w liceum, który podczas spowiedzi usłyszał wstrząsające wyznanie –spowiadająca się osoba przyznała się do zabójstwa poszukiwanego 8 – letniego chłopca. W ten sposób rozpoczęła się perfidna gra między zabójcą dzieci, grupą pedofilii i skorumpowanymi funkcjonariuszami policji i wymiaru sprawiedliwości a młodym księdzem, który nie chcą łamać tajemnicy spowiedzi a chcąc by sprawca tych bestialskich zbrodni został schwytany, wspólnie z lokalnym dziennikarzem rozpoczął własne śledztwo. W wyniku skomplikowania się sytuacji ksiądz Sambor jako główny podejrzany do więzienia, gdzie przeżył piekło i na koniec niedługo przed wyjściem prawdy na jaw umarł – sekcja wykazała, że pękło mu serce.„Sprawa Meursaulta” - Harun, brat Araba zamordowanego przez Meursaulta na rozpalonej słońcem algierskiej plaży w 1942, siedząc w barze i rozmawiając z nieznajomym, próbuje zrekonstruować wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat i odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do zabójstwa i jak to możliwe, że w powieści Camusa słowo "Arab" pada 25 razy, a imię jego brata, Musy, ani razu. Opowiada własną wersję tych wydarzeń, własne relacje z matką oraz burzliwe dzieje powojennej Algierii. Obie pozycje pokazują zachowania ludzi, ich obojętność naprawdę i gotowość do szybkiego a niesprawiedliwego osądzania innych ludzi.
Spotkanie przy herbacie w togrudniowe śnieżne popołudnie mimo ożywionej dyskusji na temat ludzkich zachowań, które i w życiu są takie same jak w książce, przebiegało we wspaniałej atmosferze.
 
Wójcik Wioletta
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: