Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971253 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Ropczycach

Sienkiewicz w DKK

02-12-2016

Sienkiewicz nieznany - spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki.

 

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla dorosłych spotkał się 15 listopada, dokładnie w setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza (5.05.1846 - 15.11.1916). Omówieniem książki Marie jego życia Barbary Wachowicz oraz prelekcją Agnieszki Szeli Sienkiewicz nieznany, opartą na prywatnej korespondencji pisarza, uczczono tą ważna rocznicę. Czytając takie publikacje poznajemy pisarza odbrązowionego, z jego słabostkami i śmiesznostkami - bardzo ludzkimi. Z jego hipochondrią, każącą mu ustawicznie leczyć się, z jego nerwowością, niezaradnością finansową, wskutek której pieniądze topniały mu w rękach, z przedziwnym niepokojem, który gnał go z miejsca na miejsce, a przede wszystkim z jego zdumiewającą pracowitością. Wiele pozostawionych w jego listach śladów świadczy także o ogromym oddaniu rodzinie, dzieciom i hojności Sienkiewicza wobec młodych artystów, która płynęła z dobrego serca i z wiedzy o tym, czym jest bieda, gdyż sporo jej zaznał w czasach studenckich. Klubowicze ze zdumieniem uznali, iż osobowość pisarza , utożsamiana z charakterem jego epiki, która dawała wrażenie zdrowia, równowagi i apollińskiej pogody, była o wiele bardziej skomplikowana i bliska nam - współczesnym.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: