Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18503164 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ropczycach

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

18-05-2016

17 maja  br. odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk, sfinansowane przez Instytut Książki w Krakowie, w ramach działającego przy naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Jestem dość pracowita, obowiązkowa i systematyczna - to cechy charakteru pożądane przy tego rodzaju pracy. Umiem czekać na wynik, mam dość dużo pokory wobec swojej roboty i dążę do jak najlepszego efektu. Małgorzata Gutowska - Adamczyk To znane nazwisko poczytnej autorki przyciągnęło do biblioteki sporo miłośników jej twórczości. Pisarka opowiadała o genezie powstania swoich najbardziej znanych książek, prototypach głównych bohaterów, wcześniejszych przygotowaniach merytorycznych, gdyż kilka tytułów książek osadzonych jest we wcześniejszych okresach historycznych. Dowiedzieliśmy się jak powstaje opowieść, jak pomysł autora zostaje przelany na papier, a potem jeszcze treść wielokrotnie sprawdzana w wydawnictwie przez specjalistów z dziedziny języka i w tym wypadku historii. Pisarka opowiadała także swoim czytelnikom o życiu prywatnym, rodzinie, domowych zajęciach i zainteresowaniach. Dała się poznać jako ciekawa i silna osobowość, która, jak sama stwierdziła - jest skazana przez gwiazdy na sprawowanie przywództwa.

 Małgorzata Gutowska - Adamczyk jest autorką trzytomowej sagi Cukiernia pod Amorem, serii Podróż do miasta świateł oraz Fortuna i namiętności, a także powieści 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś i innych. Jest autorką scenariusza do serialu Tata, a Marcin powiedział......

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: