Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19971035 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Pysznicy

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą

03-06-2016

31 maja 2016 roku w Pysznicy odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską –Zarembą - pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy trzeciej, klas czwartych oraz klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy oraz dzieci i młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Zespołu Szkół w Kłyżowie. Pani Małgorzata nie tylko opowiadała dzieciom o swoich książkowych bohaterach, czytała zabawne fragmenty ze swoich najnowszych książek, zadawała zagadki, ale także wspólnie z uczestnikami spotkania ćwiczyła wymawianie trudnych wyrazów i zwrotów oraz rapowała. Autorka odpowiedziała dzieciom na wiele pytań. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m. in. że:

• zaczęła pisać książki w liceum • pomysły do swoich powieści i opowiadań czerpie z wyobraźni (czyta książki od 4 roku życia, oczywiście dla przyjemności)

• napisała 41 książek (ale niektóre są jeszcze u wydawcy)

• pisarka zdradziła młodym czytelnikom pomysły na nowe publikacje: ukaże się Dom nie z tej ziemi – tematyka przemocy w rodzinie ale opisana w przystępnej baśniowej formie dla dzieci, oraz kolejna część z serii „Filipka”- Filipek i piłka nożna, gdzie tytułowy bohater będzie fanem klubu z Barcelony

 

Według autorki czytanie książek powinno sprawiać przyjemność, dlatego pisze dla dzieci z humorem, dowcipem, i dreszczykiem emocji, po to, by młodzi czytelnicy miło spędzili czas przy czytaniu lektur. W trakcie spotkania autorka wręczyła laureatom konkursu plastycznego pt. „Małgorzata Strękowska - Zaremba i bohaterowie jej książek” nagrody. Na zakończenie nastąpiła miła część imprezy, czyli rozdawanie cennych autografów na specjalnie przygotowanych pamiątkowych kartach oraz książkach autorki.

 

Joanna Sztaba

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: