Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19270897 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

Anthony Doerr: „Światło, którego nie widać"

18-05-2016

Anthony Doerr „Światło, którego nie widać”- nagroda Pulitzera 2015

Dwoje młodych bohaterów powieści poznajemy w 1934 roku. Ona, Marie-Laure LeBlanc, jest 6-cio letnią tracącą wzrok dziewczynką. Mieszka z ojcem w Paryżu, czas spędza w Paryskim Muzeum Przyrodniczym, uczy się poznawać świat dotykiem, węchem, słuchem bo widzieć już nigdy nie będzie. Poznaje również niesamowitą historię bezcennego diamentu Morze Ognia. On, Werner Pfennig, 8-letni sierota dorasta w domu dziecka w małym górniczym niemieckim miasteczku. Jego przeznaczeniem jest praca w kopalni węgla. Jest niezwykle utalentowany. W Niemczech zaczyna panować nazizm, nauka w wojskowej szkole i miłość Wernera do radia pozwalają mu uciec w świat. Na kartach powieści poznajemy losy bohaterów. Akcja rozgrywa się we Francji, Niemczech, na polach Ukrainy. Marie-Laure i Wernera oddzielają setki kilometrów i cały koszmar wojny. Nieuniknione spotkanie ma miejsce w sierpniu 1944 roku w bombardowanym przez aliantów Saint-Malo na wybrzeżu Bretanii. Jak zakończy się ta pasjonująca historia? Zachęcamy do przeczytania tej porywającej książki napisanej pięknym, plastycznym, poetyckim językiem. Krótkie rozdziały tworzą doskonale skonstruowaną całość, którą wspaniale się czyta. Serdecznie polecamy tę wspaniałą książką do przeczytania wszystkim miłośnikom książek.

Miłośniczka książek z DKK (K.Dubaniewicz)...

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: